زیســتن را مـی گویـم!...

برنامه ریزی میکنم. برای یک تحول درونی.. تحولی نسبت به تا کنون ..«زیســـتن را مــی گـویـم!»

7- ششم

+****+ درسته نیستم که بنویسم ولی حواسم هست.. در این وبلاگ برای نوشتن مطالب باید ابتدا در میدان عمل، تجربه کسب کرد.. تا چیزی در چنته نشاید... نوشتن را نباید! (درست نوشتم؟.امیدوارم )

اگر میخواهی یقین پیدا کنی که زنده ای.. یک آرزو بکن! و بدان که زنده ای..
درست وقتی آرزو میکنی.. ببین برای اجابت این آرزو چه چیزی را باید به دست آوری!!.. رسیدن به آن را هدف خویش قرار میدهی.. چه آسان. وچه زیبا و لذت آفرین..
خالق زیبایی های زندگی خود باش!
منتظر معجزه ای؟ انسان.. معجزه ی خالق خویش است.. و سایر معجزات نیز به دست خود انسان ایجاد خواهد شد.

یک دوست، در زمینه ی پیشرفت کاری با من گفت هدفت را بگو.. نتوانستم.. چرا که هدف من معنایی را می رساند که او با دانستن آن حاضر نبود مرا در گیر کاری کند که هدفش کاملا متضاد با معنای مدنظر م بود.. ما هر دو به یک کار فکر می کردیم.. کاری پر"سود"..
قصدم از گفتن این داستان، این بود که بگویم بزرگترین آرزوهای ما تعیین کننده اهدافمان می شوند.. آرزوی من:
طی کردن برزخ در این دنیا هست!
کاری که از دستم بر می یاد... رسیدن به خودآگاهی است.. یعنی سعی کنم تعلقات خویش را بشناسم.. آنچه پای رفتنم را بسته بشناسم. این شناخت به تدریج و مرحله به مرحله کسب خواهد شد.. هر گاه نوری و فهم جدیدی در ما ایجاد میشود.. باید تک تک سلول جسم مان را سرشار کند  و سپس به نور فهم جدید منور شویم .. برای این کار با جسم مان در راه بکار گیری علم مان تلاش کنیم..این را همان "عمل" می نامیم.. تا به علمی که داریم عمل نکنیم.. در علم جدیدی بروی ما گشوده نشود.. این قانون زیبای خلقت بوده و هست.
پس هر ویژگی را؛ از تنبلی ها و ضعف ها و وابستگی هایی که مانع تغییرات مثبت اند تا ویژگی های خوب و سازنده ات را شناسایی کن و در مورد راهکار آنها بیاندیش.
عزم خود را جزم کن! همین حالا..
ادامه دارد...
۰ نظر ۰ موافق ۰ مخالف
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
About me
با سلام و درود بر همه مهربانان و خوبان. هر قدم مثبت در راه ساختن و بهبودی دنیایمان قابل ثبت و تقدیر است. ( حتی از طرف خود فرد). دلگرمی ها و نظرات، اینجا ارزش واقعی خواهد داشت.
دنبال کنندگان ۱ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید
کلمات کلیدی
پیام های کوتاه
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان